Головна » 2015 » Жовтень » 1 » ВИСТАВКА "МИТРОПОЛИТ І МАЕСТРО"
13:28
ВИСТАВКА "МИТРОПОЛИТ І МАЕСТРО"

Від сьогодні на подвір’ї нашого храму відкрили виставку 12 плакатів із репродукціями художника Олекси Новаківського, яка зображає Митрополита Андрея як мецената української культури та мистецтва.

Таку експозицію створили нащадки художника Олекси Новаківського – правнучка Іванна Новаківська та її чоловік Іван Матковський.

«Ми хочемо показати той малярський доробок, який Олекса Новаківський присвятив церкві Юра, митрополиту Шептицькому, релігійній тематиці і окремою частиною цієї виставки є твори, які можна безпосередньо пов'язати із сьогоденням, тими подіями, які відбуваються на сході», – розповів ініціатор проекту Іван Матковський.

Андрея Шептицького та Олексу Новаківського пов'язує цікава історія. Митрополит, вважаючи, що обдаровані українці закопують свій талант, бо не можуть дозволити собі навчання за кордоном, надумав створити мистецьку школу у Галичині. Для цього він запросив Олексу Новаківського із Кракова до Львова.

«Разом з Олексою Новаківським вони втілюють мрію митрополита Андрея:  створюють у 1923 році першу в Галичині саме українську мистецьку школу, тому що тоді були навчальні заклади у Кракові. Мюнхені, Петербурзі, але у нас не було. У цій школі викладав історію мистецтв навіть митрополит Шептицький», – розповіла Іванна Новаківська, правнучка художника, заступник директора Львівської галереї мистецтв ім. Бориса Возницького.

Завдяки такому покровительству митрополита Андрея з'явилися художники зі світовим іменем –  Гординський, Сельський та інші. Ця виставка про таку меценатську діяльність митрополита Андрея.

Оригінали полотен Олекси Новаківського зберігають у фондах Львівського національного музею ім. А. Шептицького та Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького, втім більшість належить родині Новаківських.

 

Категорія: Архів новин | Переглядів: 871 | Додав: редколегія | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: